فقط به خاطر تو!

... مهر ماه، غم شیرین روزهای گذشته است که دائم با ماست. مهر ماه،  یاد علی کوچولوی برنامه کودک است که بابا یش به جبهه رفته بود و هیچ وقت  بر نمی گشت .

 مهر ماه به آیین ایرانیان باستان پر از جشن و شادمانی2 است؛ پر از یاد کاوه و فریدون و شیرینی پیروزی بر ضحاک وبه بند کشیدن او در کوه دماوند؛ ماه جشن "انسان"و بزرگداشت "پیمان" ...  . مهر به آیین  ایرانیان  امروزو برای فرزندان خلف فریدون، یادآوربچه هایی است که  عشق را به مدرسه بردند؛ کلاس اول ایمان ، کلاس دوم ایثار...  یاد آور روزی است که معلم اسم هم شاگردی مان را خواند و هیچکس پاسخ نداد؛ یادآورسبد گل سرخی است که به جای آن دوست شهید، روی نیمکت کنارمان نشسته بود و بغضی که راه نفس را بسته بود. مهرماه  یادآور سال های جبهه و جنگ و پیروزی بزرگ است بر ضحاک زمان، جشن شهیدان ، دلاوران و راد مردان درشکست حصر آبادان3... .

مهرماه مهربان آمد. ماه دانش آموزان، دانشجویان و معلمان پر تلاش و دلسوز از گذشته تا هنوز... ماه  یاد و یادگار، ماه  بچگی های ماندگار...

 خوش به حال کبری/خوش به حال حسنک/خوش به حال عباس/که همه دغدغه شان/سفره ودفتر خیس استوصدای باران/خوش به حال همه شان/کهزما جا ماندند/همه کودک ماندند...

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1-       برگرفته از کتاب "مثل چشمه مثل رود" اثر زنده یاد قیصر امین پور

2-       اشاره به 16 مهرماه  و جشن باستانی "مهرگان"

3-       اشاره به  5 مهرماه، روز شکست حصر آبادان

 

/ 4 نظر / 14 بازدید
رضا قاری زاده

آخیییییییییییش ... چه مهر خاطره انگیزی ترسیم کردی برامون ... خیلی وقت بود پشت غبارها گمش کرده بودیم

سایه بیرنگ

خوشحالم که این نوشته برات خاطره انگیز بود آقا رضای مهربان...ما که با همین ها زنده ایم دیگه...نوشته هات رو همیشه می خونم هرجا که باشم شما هم خوب اشک آدم رو در میاری و همین چیزها برای من غنیمته...ارادت قربان!

بابک فارسی

... و خوشا بحال ما که این قطعه زیبا از زندگی را باز به یادمان آوردی .. آنهم به این زیبائی ..